Tinklaraštis

Kas yra internetinė svetainė?

Lapkričio 13

Nuo pat interneto išpopuliarėjimo praeito amžiaus 10-jame dešimtmetyje – daugelis mūsų nebegali įsivaizduoti kasdienybės be pasaulinio tinklo jungiančio ne tik švietimo įstaigas, kaip kad anksčiau, tačiau ir įvairias religines, bendrų interesų, tautybių bendruomenes, žmones, kurie nori žinoti, atrasti ir net užsidirbti. Internetas – daugelio mūsų kasdienybės dalis, kuri padeda kur kas paprasčiau ir greičiau atlikti tam tikrus darbus.

Kas yra internetinė svetainė?

Internetinė svetainė arba kitaip tinklavietė – ta pačia tematika susiję internetiniai puslapiai, kurie padeda greitai ir patogiai susirasti reikalingą informaciją. Internetinės svetainės atpažįstamos pagal pavadinimą arba IP adresą, užtikrinantį legalią, sistemingą veiklą, tinkamą informacijos pateikimą, orientuotą į naršytojus.

Tobulėjant interneto galimybėms pasiūloma vis daugiau įvairių internetinės svetainės galimybių, funkcijų, kurios padeda pritraukti daugiau klientų, pirkėjų, skaitytojų.

Šiuo metu dažniausiai kuriamos šios internetinės svetainės:

Reprezentacinės svetainės

Šių svetainių skaičius yra didžiausias, jos kuriamos dažniausiai. Tai tam tikros paslaugos, prekės, asmens, bendruomenės pristatymas, kurioje esanti informacija atnaujinama gana retai. Valdymas ir priežiūra paprasta, puikiai tinka net ir menkai patyrusiems interneto naršytojams.

Pramogų ir laisvalaikio svetainės

Tai internetiniai tinklalapiai, kurie orientuoti į smagų laiko praleidimą. Savininkai dažniausiai uždirba iš reklamos, tad nauda – abipusė. Pramogų puslapiuose galima žiūrėti filmus, įvairius video, klausytis muzikos, žaisti žaidimus, skaityti knygas. Internetas atveria galimybes rasti mėgstamą veiklą kiekvienam.

Elektroninės parduotuvės

Šiuo metu elektroninės prekybos vietos yra “ant bangos” ir kiekvienas inovatyvus verslininkas savo prekes ir paslaugas dažniausiai perkelia į internetą. Pirkėjai džiaugiasi greitu ir paprastu prekių įsigijimu, verslininkai patenkinti, nes nereikia nuomoti patalpų, dažnai veiklos įteisinimas kainuoja pigiau.

Žiniasklaidos portalai

Daugelis savo rytą pradeda nuo informacijos, kurią paprasčiausia rasti internete. Nesuklysime pasakę, kad šiuo metu žiniasklaidos portalai kur kas labiau skaitomi nei įprasti spausdinti laikraščiai. Kodėl? Internete – nemokamai ir greičiau, naujienos atnaujinamos efektyviai. Panašiu principu kaip žiniasklaidos portalai veikia ir tinklaraščių svetainės. Tiesa, jų navigacija dažniausiai paprastesnė, informacija atnaujinama rečiau, pateikiami faktai susiję su tam tikrais interesais, tam tikru žmogumi.

Bendravimo puslapiai

Socialiniai tinklai, pažinčių portalai, forumai ne tik leidžia išsakyti savo nuomonę, bendrauti su žmonėmis už tūkstančių kilometrų, tačiau taip pat ir susirasti reikalingą informaciją.

Svajojate apie internetinę svetainę, tačiau nežinote, kuris variantas labiausiai tinka Jums? Susisiekite su savo srities žinovais, kurie atsakys į Jūsų klausimus ir patars, kuris internetinės svetainės tipas Jums labiausiai tinka.

Kaip atrodo gera internetinė svetainė?

Vien internetinės svetainės turėjimas nepadaro Jūsų svetainės skaitoma arba geru verslininku. Labai svarbu nuolatos atnaujinti informaciją, pateikti patrauklų dizainą, pasiūlyti naršytojui tai, kas skatintų jį ne kartą, tačiau reguliariai lankytis puslapyje.

SVETAINĖS TIKSLAS. Internetinis tinklapis bus efektyvus ir naudingas tik tokiu atveju, jeigu įėjus į svetainę naršytojas gaus tikslią žinutę, ką galima rasti puslapyje. Svarbūs ne tik tekstai, tačiau ir nuotraukos, vizualinis apipavidalinimas. Konkrečiai, aiškiai, sistemingai.

PATOGUS VALDYMAS. Lengvai perprantama turinio valdymo sistema – kelias į sėkmę. Nors kai kurie vis dar tiki, kad sudėtingesnė navigacija sukuria rimtumo, solidumo įspūdį, tačiau skubantieji paprasčiausiai neturi laiko bandyti perprasti kaip rasti reikalingą info.

PUSLAPIO KROVIMO GREITIS. Dar viena iš pirmo žvilgsnio smulkmena, kuri labai reikšminga formuojant savo auditoriją. Norint pagreitinti puslapio krovimą reikalingas specialistas.

SOCIALINIAI TINKLAI IR FORUMAI. Paskatinkite naršytojus sugrįžti į Jūsų puslapį – leiskite jiems bendrauti ir išsakyti savo nuomonę. Aktyviai dirbkite su socialiniais tinklais, kurie nukreipia iš internetinės svetainės. Netinka šis variantas? Sukurkite forumo platformą, kuri suteikia galimybę žmonėms išsakyti savo nuomonę tam tikru klausimu, dalintis patirtimi.

PATRAUKLUS TURINYS. Galiausiai, gera internetinė svetainė neatsiejama ir nuo kokybiško turinio, išsamios informacijos, patrauklaus dizaino, spalvų sintezės, iliustracijų bei nuotraukų, kurios pagyvina svetainę.

Internetinė svetainė – tai galimybė greičiau parduoti prekes, paslaugas ir savo mintis. Vienoms svetainėms reikia skirti daugiau laiko, kitoms – mažiau, tačiau akivaizdu, kad norint būti naršomu – reikia naršytojams duoti tai, ko jie pas jus ieško.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti