Tinklaraštis

Elektroninės prekybos statistika. Kiek žmonių perka internetu?

Liepos 21

Elektroninės prekybos statistika gali būti labai aktuali planuojantiems perkelti prekybą į internetą arba planuojantiems pirkti internetu. Covid-19 virusas pagaliau paskatino išbandyti pirkimą internetu ir tuos, kuriems dar niekada neteko mėgautis virtualaus pasaulio privalumais. Žinoma, tai įvertinę prekybininkai pradėjo siūlyti akcijas, nuolaidas, kurios sumažina kainas ir pritraukia dar daugiau klientų.

Elektroninės prekybos statistika yra viešai prieinama Lietuvos Statistikos Departamento puslapyje, tad galima paanalizuoti skaičius, kurie padės įvertinti ar metų eigoje žmonės perka internetu daugiau, ar poreikis mažėja.

2019-ųjų III ketvirtis. © Lietuvos statistikos departamentas

Lietuvos Statistikos departamento duomenys atskleidžia, kad 2019-ais metais pirmojo ketvirčio metu 83 % pirkėjų atliko net iki 5 užsakymų per virtualias platformas, tad svarbūs ne tik pirmo apsirikimo skaičiai, tačiau ir pasikartojantys dėsningumai. Tuo pačiu laikotarpiu aktyviai internetu buvo perkami drabužiai, higienos bei dekoratyvinės kosmetikos priemonės, avalynė ir sporto inventorius. Tiesa, pastebima tendencija, kad žmonės internetu vis dažniau perka ir brangesnius pirkinius kaip kad buitinė technika, ir specifinius – auto detalės ir t.t.

Nors 2019-ųjų metų skaičiai atrodo patrauklūs virtualiai prekybai, tačiau 2020-ais – jie auga dar sparčiau. Žinoma, verta paminėti Covid-19, kuris jau trečiame šių metų mėnesyje pakeitė žmonių apsipirkimo įpročius. Visgi, ekspertai tikina, kad pasibaigus karantinui žmonės ir toliau aktyviai pirks internetu. Šioks toks sumažėjimas yra prognozuojamas, tačiau apskaitai – skaičiai bus pakilę, kadangi šis įprotis liks. Ypač tiems, kurie dar iki šiol niekada nepirko internetu ir pamatė tokios prekybos privalumus.

Elektroninės prekybos statistika verslams

Daugelis virtualia prekyba užsiimančių įmonių tikina sulaukusios didelio apkrovimo, tad jų sistemoms buvo skubiai diegiami papildiniai, kad pirkimas būtų patogus ir greitas.

Elektroninės prekybos statistika šiuo metu džiugina el. prekybos vietas turinčius verslininkus, kurie kasdien mato vis labiau augančius skaičius. Kiek žmonių Lietuvoje perka internetu šiomis dienomis – bus galima atsakyti tik pasibaigus karantinui, kai Statistikos departamentas pateiks skaičius. Taip pat įdomu palyginti su situacija, kuri laukia prekybininkų praėjus porai mėnesių po karantino pabaigos ir palyginti su skaičiais iki karantino paskelbimo.

Taip pat aktyviai pastebimas internetinių parduotuvių skaičiaus augimas. Pirmiausia – dėl vis mažėjančių prekybos kūrimo kainų taip pat, nuomos galimybių, galiausiai supratimo, kad net tik dėl viruso, tačiau ir apskritai žmonės vis labiau keliasi į virtualią erdvę ir perka internetu, kadangi tai padeda ne tik sutaupyti daug laiko, tačiau ir pamatyti akcijas, kurios vartotojams taupo pinigus.

Kas mūsų laukia? Dar išmanesnis ir paprastesnis gyvenimas kartu su elektronine erdve.

Siūlome sprendimą norintiems pradėti prekybą internetu – internetinių parduotuvių kūrimas.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti