dedikuota komanda
Tinklaraštis

Dedikuota komanda ir jos privalumai

Liepos 31

Skaitmeninės transformacijos fone vienas pagrindinių kelių tapti žinomais ir matomais elektroninėje erdvėje – programinės įrangos kūrimas. Daugelis mano, jog internetinių projektų kūrimas yra paprastas darbas, o specialistų, galinčių išpildyti kiekvieną klientų lūkestį – apstu. Deja, kvalifikuotų ir talentingų darbuotojų surasti darosi vis sunkiau, tad įmonės renkasi populiarėjantį bendradarbiavimo ir projekto kūrimo bei valdymo modelį – išorinę dedikuotą komandą.

Kas yra dedikuota komanda?

Atsižvelgiant į skaitmeninių technologijų plėtros tempą ir mastus, unikalios programinės įrangos poreikis tampa vis didesnis. Įprastos internetinės svetainės nepakanka, tad įmonės, norėdamos įgyti konkurencinį pranašumą, daug laiko, pastangų ir kapitalo skiria novatoriškiems bei kūrybiškiems programinės įrangos sprendimams. Dažnai nutinka taip, jog neužtenka kvalifikuotų IT darbuotojų arba jie negali efektyviai atlikti užduočių, todėl imama ieškoti pagalbos iš išorės. 

Dedikuota komanda – tai bendradarbiavimo modelis, kai specialiai suformuota kompetentingų specialistų komanda kuria ir tobulina projektą ar programinę įrangą paslaugos užsakovui. Tokia dedikuota programuotojų ir kitų specialistų komanda yra optimaliausias sprendimas ilgam projektui, kurio pabaiga nėra iki galo aiški, o žinomi tik projekto tikslai ir vizija. Dedikuota komanda gali priimti beveik visus su elektronine komercija susijusius iššūkius ir užtikrinti, jog per per trumpesnį laiką įmonės gautų tai, ko prašo – kūrybiškus ir unikalius programinės įrangos sprendimus. 

Kada reikalinga dedikuota komanda?

Kai norite mažesnių išlaidų

Pasamdžius dedikuotą komandą iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog tai didelė investicija. Vis dėlto, ilgalaikėje perspektyvoje jūs sumažinsite veiklos kainas, nes įvykdžius projektą jums tereikės dalį biudžeto skirti projekto palaikymui, kuris dažniausiai nereikalauja daug išlaidų. Jums nereikės sukti galvos dėl biuro nuomos, draudimo įmokų, atostogų ir kt. – vietoje to, visos lėšos bus skirtos jums reikalingos programinės įrangos kūrimui. 

Kai reikia lankstumo

Kylant naujoms idėjoms ir daugėjant projektų, įmonės marketingo ar IT skyriams gali būti sunku prisitaikyti užduočių kiekio: reikės arba didinti komandą arba mažinti projekto apimtis. Ši problema dažnai kyla visai naujiems verslams ir startuoliams (angl. startups), kai dar sunku įsivaizduoti darbų apimtis. Dedikuotą komandą sudarys optimalus skaičius specialistų, o jeigu prireiks – komanda reaguos lanksčiai ir į komandą prijungs daugiau narių. 

Kai kokybė yra pagrindinis interesas

Dedikuotas komandas sudaro geriausi savo srities specialistai – turintys arba itin daug patirties, arba didelį talentą. Dauguma dedikuotų komandų narių yra dirbę su žymiais prekiniais ženklais, susipažinę su naujausiais technologiniais sprendimais ir juos pritaikę savo darbuose, tad galėsite būti tikri, jog jūsų idėjos bus išpildytos, o programinė įranga bus patikima ir veiks kokybiškai. 

Kokie yra dedikuotos komandos pranašumai? 

Talentingi specialistai

Vidutiniškai įmonė praleidžia maždaug dešimt savaičių ar net ilgiau, bandydamos surasti tinkamą programinės įrangos kūrėją. O kur dar projektų vadovai, dizaineriai, SEO specialistai… Dedikuota komanda yra subūrusi įvairių sričių specialistus, kurie kartu dirba ir žino, kaip greičiausiai rasti sprendimą. Esant poreikiui, komandą galima išplėsti ir, pavyzdžiui, pasikviesti net verslo analitiką.

Greitesnė jūsų verslo plėtra

Dedikuota specialistų komanda padės suprasti, į kokias technologijas turėtumėte investuoti, kaip išlikti konkurencingi rinkoje ir kaip pagerinti rinkodaros ir įtraukimo strategijas. Tokios komandos betarpiškai valdo visą projekto nuo jo pradžios, tad geba greitai reaguoti į rinkos pokyčius, užtikrinti projekto kokybę ir pasiūlyti naujas projekto ypatybes ar įrankius. 

Didesnis dėmesys svarbioms užduotis

Pasisamdę dedikuotą komandą sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko. Tai ypač svarbu startuoliams, kuriems nuolat trūksta darbo jėgos, o besikaupiančių užduočių begalės. Jūs ir jūsų komanda galėsite susitelkti į kitas esminius jūsų verslo tikslus, nes dedikuotos komandos specialistai atliks visas specifines IT užduotis ir įvykdys projektus sutartu laiku. 

Efektyvesnis projekto valdymas

Dedikuota komanda, kitaip nei darbų paskirstymas atskiriems asmenims ar įmonėms, yra idealus sprendimas ilgalaikio jūsų projekto vystymui ir priežiūrai, nes suteikia daugiau kontrolės. Įvairių sričių specialistų bendradarbiavimas leidžia geriau ir efektyviau sekti projekto eigą, spręsti iškilusias problemas ir iš esmės valdyti visą projekto procesą nuo pradžios iki galutinio tikslo. Be to, dedikuota komanda padės įvykdyti daugiau projektų per trumpesnį laiką.

Naujausios technologijos

Kadangi dedikuota komanda programinės įrangos kūrimo paslaugas kuria daugeliui skirtingų verslų, didžiąją laiko dalį jos naudoja naujoms technologijoms tobulinti ir naujų programinės įrangos kūrimo įgūdžių mokymuisi. To reikia norint išpildyti vartotojų lūkesčius ir pirmiesiems pristatyti naujausius technologinius sprendimus. Be to, išorinės IT komandos kuria, valdo ir prižiūri visus procesus nuo jų pradžios iki pat pabaigos, tad išvengiama klaidų. 

Nuo ko pradėti, norint samdyti dedikuotą komandą?

Aiškiai apibrėžkite savo verslo tikslus

Prieš samdydami dedikuotą komandą, išsigryninkite konkrečią verslo idėją – kokį produktą, įrankį, sprendimą norite sukurti? Ar jums reikalinga paprasta internetinė svetainė, mobilioji aplikacija, o gal norite tapti skaitmenizuotas ir jums reikalingos API integracijos? Aiškiai nubrėžti tikslais padės išvengti projekto trukdžių. 

Išsirinkite specialistus

Atsakę į klausimus apie savo verslo tikslus, turite išsiaiškinti, kokių specialistų jums reikės – programuotojų, dizainerių, SEO specialistų, o gal net marketingistų?  Įsitikinkite, kad specialistų įgūdžiai atitinka jūsų projekto reikalavimus, paprašykite įgyvendintų sprendimų pavyzdžių, paprašykite atlikti bandomąją užduotį. 

Suplanuokite savo biudžetą

Aptarkite biudžetą, galimus jo pakitimus ir nenumatytas projekto išlaidas, jeigu pailgėtų projektų realizavimo trukmė ar atsirastų poreikis naujoms projekto ypatybėms. Pirma nustatykite biudžetą ir tik tada ieškokite dedikuotos komandos. 

Iššūkiai, su kuriais galite susidurti pasirinkę dedikuotą komandą

Nusprendę rinktis dedikuotą komandą būsimam projektui, apsvarstykite pagrindines kliūtis, su kuriomis galite susidurti.

Komunikacijos trūkumas
Šiais laikais projekto valdymas ir vykdymas elektroninė erdvėje neturėtų kelti problemų, tačiau kartais gali atsirasti trikdžių. Kad taip neįvyktų, rekomenduojame suplanuoti savaitinius ar net dažnesnius vaizdo susitikimus, kurių metu galėsite aptarti projekto eigą. Esant galimybei, pasikvieskite dedikuotos komandos vadovą ir kartu su juo aptarkite lūkesčius. 

Kintanti projekto eiga ar kaina
Kad ir kaip bebūtų, kartais net ir stipriose dedikuotose komandose vyksta specialistų kaita. Tokiu atveju, komandos vadovas praneš apie pasikeitimus, galimai ilgesnį projekto realizacijos terminą, kol naujas narys įsigilins į projektą. Terminą, kainą, konkrečias užduotis rekomenduojame aptarti paslaugų teikimo sutartyje. 

Skirtingi darbo metodai
Tiek samdant dedikuotą komandą, tiek ir laisvai samdomus darbuotojus (angl. freelancers) aptarkite darbų atlikimo procesą ir projekto įgyvendinimo eigą. Normalu, jei projektas vyksta laipteliais, o specialistai dirba pagal savo nustatytus darbo metodus. Nenustebkite, jeigu procesai vyksta kitaip nei jūs įsivaizdavote, susirūpinti vertėtų tada, jeigu dedikuota komanda delsia ir vengia parodyti atliktus darbus. 

Dedikuota komanda kartu su talentingais IT specialistais, ambicingais projektų vadovais, kūrybiškais dizaineriais ir kitais specialistais jūsų projektą perkels į naują lygį. Išbandykite šį darbo modelį, įvertinkite dedikuotos komandos privalumus ir efektyviai bei užtikrintai kartu siekite įmonės tikslų.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti