Tinklaraštis

WEB hostingas: kas tai ir kokie svarbiausi jo bruožai?

Rugsėjo 19

Skaitmeninio pasaulio populiarumas skatina kuo detaliau susipažinti su IT terminais. Jie būtini tikrai ne tik šios sferos profesionalams, tačiau ir verslininkams, kurie interneto privalumus dažnai naudoja savo verslo vystymui. Praeitame straipsnyje kalbėjome apie tai nuo ko turėtų prasidėti elektroninės parduotuvės kūrimas ir kodėl svarbu tinkamai pasirinkti WEB hostingą. Bet kas yra geras WEB hostingas?

Jeigu turite internetinę svetainę, el. parduotuvę arba paprastą reprezentacinį puslapį – WEB hostingas atlieka namų funkciją, kurioje Jūsų turimas puslapis gyvena. O domenas yra namų adresas, kuriuo galima rasti Jūsų svetainę. Skamba sudėtingai? Išties viskas gana paprasta.

Kam reikalingos hostingo paslaugos? Šios sferos profesionalai teikia Jūsų internetinio puslapio talpinimo paslaugą serveryje, tad be jo – nei iš vietos. Skirtumas tik tas, kad tokias paslaugas teikia ne vienas tiekėjas, tad pagal poreikius galite pasirinkti Jums labiausiai tinkamą. Dažniausiai viena įmonė gali pasiūlyti ir skirtingus talpinimo planus, tad vertindami kainas bei paslaugos funkcionalumą – rinkitės patraukliausią variantą.

WEB hostingo veikimo principas

Sukurta internetinė svetainė susideda iš pačių įvairiausių failų, papildomos informacijos, kuri skirta naršytojų poreikiams tenkinti. Kuo tų failų daugiau – tuo puslapio priežiūra yra sudėtingesnė ir reikalingas funkcionaliau veikiantis WEB hostingas. Svarbiausia, kad hostingas prisijungus prie puslapio suteikia galimybę patogiai ir paprastai valdyti savo asmeninę paskyrą ir reguliuoti konkrečias funkcijas, kurios tuo metu yra teikiamos.

Ar hostingo valdymas yra sudėtingas?

Daugelis verslininkų galvoja, kad nemokės valdyti savo paskyros, kadangi mažai nusimano IT sferoje. Tačiau tai nėra tiesa, kadangi siekiant valdyti hostingus nereikia jokių specifinių IT žinių. Hostingo valdymo principas yra labai paprastas, sukurtas taip, kad juo sėkmingai galėtų naudotis net ir tie, kurie nėra dažni naršytojai. Vos keli konkretūs mygtukų paspaudimai padės Jums atlikti tam tikras funkcijas. Galiausiai, svarbu bendradarbiauti su tomis įmonėmis, kurios teikia pagalbą. Tokiu atveju iškilus bet kokiems nesklandumams –  į juos bus greitai sureaguota.

WEB hostingo pasirinkimas

WEB hostingai yra labai įvairūs ir paslaugų tiekėjai gali pasiūlyti skirtingus tipus. Visgi, dažniausiai klasifikuojami bei išskiriami yra šie hostingai:

  • Shared web hostingas. Jeigu taupote – tokiu atveju tai yra pats geriausias pasirinkimas. Tiesa, šis variantas yra ekonomiškas ir puikiai tinka paprastų, reprezentacinių svetainių turiniui. Tinkamiausia – kai mažai failų ir duomenų bazė yra menka.
  • Cloud hostingas. Šis hostingas yra profesionalesnis nei pirmasis pasirinkimas, suteikia galimybę ne tik saugoti duomenis, bet ir jais dalintis tarpusavyje. Žinoma, Cloud hostingo kaina yra didesnė, tačiau kai reikia greičio ir kokybės – mokėti už tai tikrai verta. Svarbu tai, kad Cloud hostingas kaip ir Share web hostingas nereikalauja daug specifinių techninių žinių, todėl juo naudotis itin paprasta.
  • VPS hostingas. Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie jau šiek tiek išmano apie hostingus. Su šiuo hostingu verslininkas įgauna pilną laisvę valdyti savo hostingo planą, keisti valdymo paneles ir daug kitų dalykų. Jis puikiai pritaikytas skirtingų verslininkų poreikiams, labai saugus ir sklandžiai veikia
  • Dedikuotas hostingas. Šis WEB hostingas – profesionalų pasirinkimas, kadangi dažniausiai vienas didelis projektas yra talpinamas viename serveryje. Tai padeda kur kas paprasčiau sekti informaciją, turėti tiek talpos resursų, kiek reikia. Tiesa, jis yra gana sudėtingas, todėl įmonės turi turėti IT specialistą, kuris nuolatos galėtų piržiūrėti sklandžią svetainės veiklą.

Ar kartu su WEB hostingu galiu užsisakyti ir domeną?

Taip, užsisakant  WEB hostingo paslaugas taip pat galite nusipirkti ir norimą domeną. Ieškant tinkamiausio – skirkite šiek tiek daugiau laiko lyginimui bei detalių vertinimui, kadangi tinkamas domenas – galimybė efektyviai pradėti skaitmeninį verslą. Žinoma,  galima įsigyti hostingą ir be domeno, tad tai – Jūsų pasirinkimas.

Koks WEB hostingas labiausiai tinka Jūsų verslui?

Dažniausiai pirmasis kriterijus yra kaina, kadangi skiriantis hostingui – skiriasi ir mėnesinės išlaidos. Bet žinoma, negalima pamiršti, kad kiekvienas hostingas tinka skirtingas savybes turinčioms svetainėms.Visgi, jeigu nesate tikras dėl pasirinkimo arba apskritai hostingas Jums kelia labai daug klausimų – rekomenduojame susisiekti su  profesionalais, kurie atsakys į visus iškilusius klausimus bei padės pasirinkti Jūsų svetainei tinkamiausią variantą.

Vienas iš hostingo paslaugas siūlančių įmonių pavyzdžių yra įmonė Hostinger. Ši įmonė siūlo VPS hostingo, Cloud ir WEB hostingo paslaugas, taip pat su paslaugomis suteikia galimybę įsigyti duomeną.

Taip pat yra labai daug kitų WEB hostingą siūlančių įmonių, todėl prieš pasirenkant vieną svarbu išsiaiškinti kuo kiekvienos iš jų paslaugos skirias. Tam gali padėti tiek šią sritį išmanantys profesionalai, tiek įvairūs forumai, apžvalgos, kuriose žmonės dalinasi savo patirtimi.

Kiekvienais metais visos WEB hostingą siūlančios įmonės dirba tam, kad klientams pasiūlytų kuo inovatyvesnį hostingą, kuris turi vis daugiau funkcijų. Svarbu įvertinti internetinė svetainę ir užsisakyti būtent tokį WEB hostingo planą kuris suteiktų didžiausią saugumą ir pakankamai platų funkcionalumą.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti