Tinklaraštis

UX dizainas: kas tai ir kodėl jis yra naudingas?

Kovo 23

UX dizainas kartais sulietuvinamas ir pavadinamas kaip „Naudotojų patyrimų dizainas“. Visgi, paprasčiausiai tokį dizainą ir yra vadinti UX, kadangi taip jį atpažįsta ir dizaineriai, kurie teikia kūrimo paslaugas, ir klientai, kurie nusprendžia, kad toks dizainas jiems labiausiai tinka. UX dizainas – tai ne tik meniškas Jūsų internetinio puslapio apipavidalinimas. Šis dizainas apima detalų kūrybinį procesą, kurio metu vertinama, koks dizainas labiausiai tiktų Jūsų puslapio klientams, puikiai reprezentuotų verslą.

Kam reikalingas UX dizainas?

Jeigu naršydami internete pastebėjote, kad vieni internetiniai puslapiai kur kas patogiau valdomi, o kituose yra lengva pasimesti ir sunku rasti reikalingą informaciją – dažniausiai šis skirtumas ir nurodo, kad su vienais puslapiais UX dizaineris dirbo, o kituose buvo nesiimta jo paslaugų. Galima apibendrinti, kad UX dizaineris padeda internetinį puslapį sukurti taip, kad jis būtų kuo patrauklesnis naršytojui, kad būtų lengva rasti reikalingą informaciją, juolab, kad jis atitiktų verslo poziciją.

Ką veikia UX dizaineris?

UX dizaineris dirba taip ir tam, kad kartą puslapyje apsilankęs asmuo jame liktų ir toliau. Taigi, kokias tiksliai funkcijas atlieka šis specialistas?

  • Įvertina, kaip sudėliota informacija labiausiai tinka potencialiam lankytojui.
  • Sukuria sistemą, kuri padeda reikalingą informaciją pamatyti ne tik greitai, tačiau ir patogiai ją peržiūrėti arba perskaityti.
  • Tvarko puslapio navigaciją, kad ji būtų labai lengvai valdoma.
  • Kontroliuoja spalvų gamą, kad akys nepavargtų, o nereikalingi elementai neblaškytų dėmesio.

Turbūt sutiksite, kad UX dizainerio darbas tikrai atsakingas. Jis apima kūrybiškumą, marketingą, taip pat perpranta lankytojo psichologiją. Tik tokiu atveju sukurtas UX dizainas bus pats geriausias ir labiausiai tenkinantis konkretaus verslo poreikius.

Kada pasirūpinti UX dizainu?

Nors UX dizaineris prie puslapio kūrimo darbų gali prisidėti bet kuriame jo kūrimo etape, tačiau taupydamas programuotojų ir klientų laiką dažniausiai savo darbo indėlį atlieka dar prieš pradedant programuotojui kurti svetainę. Paprasčiausiai jis nupiešia maketą, kuriame matyti kaip turėtų atrodyti internetinis puslapis, kad jis būtų patrauklus ir tinkamas. Būtent pagal jo pateiktą eskizą kiti specialistai atlieka savo darbus.

UX dizainas yra viena sudedamųjų sėkmingo internetinio puslapio dalių. Apskritai sėkmingas internetinis puslapis susideda iš labai daug komponentų. Jeigu visi jie bus atliekami tvarkingai ir teisingai – pavyks gauti maksimalią naudą.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti