Tinklaraštis

Socialinių tinklų marketingas: kas tai?

Spalio 16

Socialinių tinklų svarba gyvenime labai ženkliai kinta. Kol vienu atveju tai vis dar gali pasirodyti kaip pramoga, kuri padeda susirasti naujų draugų bei palaikyti santykius su senais, tuo tarpu kitu atveju tai terpė, padedanti rimtiems verslams siekti dar daugiau pripažinimo.

Šiais galimybių laikais maža kaina ir prieinamumas nebėra svarbiausi kriterijai, kurie gali užtikrinti perkamumą. Žmonės vis dažniau ieško socialiai atsakingų verslų ir renkasi remti būtent tokius. O per socialinius tinklus perduoti žinutę visuomenei ir tuo pačiu potencialiems klientams – lengviausia ir pasiekiamumas – didžiausias.

Socialinių tinklų kitimas versle

Socialinių tinklų marketingas– galimybė padidinti savo žinomumą, pagerinti reputaciją, netiesiogiai padidinti pardavimus ir tapti paprasčiausiai kur kas labiau žinomu. Jeigu Jums vis dar kyla klausimas, kodėl vieni reklaminiai ženklai yra tokie žinomi ir atpažįstami visame pasaulyje, o kiti net ir sunkiai dirbdami nesulaukia tokio gero pripažinimo, atsakymas yra socialiniai tinklai.

Anksčiau investuojant į socialinių tinklų rinkodarą buvo mažai dėmesio skiriama pasirenkamai strategijai ir konkretiems tikslams, kurių norima pasiekti. Dažniausiai buvo remiamasi rizikos principu ir paprasčiausiai stebima – kas geriausiai atsiperka, padeda gauti didesnę naudą nei yra investuojama pinigų arba žmogiškųjų išteklių. Socialinių tinklų marketingas tapo viena patraukliausių reklamos galimybių, kuri padeda pasiekti ryškiai apčiuopiamus rezultatus. Kiekvienas investuojamas centas turi atnešti konkrečią naudą.

Socialinių tinklų marketingas: privalumai

Šiais laikais socialiniams tinklams skiriama vis daugiau dėmesio. Nors ir anksčiau televizija bei radijas buvo pripažįstami kaip vieni efektyviausių reklamos sklaidos būdų, visgi, šiuo metu karaliauja internetas, kadangi jis geba milisekundės greičiu pasiekti milijonus žmonių. Taigi, kalbant apie socialines  medijas daugiausia kalbame apie neribotas interneto galimybes. Mes pateikiame keletą socialinių tinklų marketingo privalumų:

 • Šios srities marketingas padeda pagerinti įmonės žinomumą, skleisti informaciją apie suteikiamas paslaugas arba parduodamą produkciją.
 • Gerinama įmonės reputacija, tad svarbu ne tik reklamuoti, tačiau ir rodyti savo darbus.
 • Medijos padeda didinti lankytojų srautus. Ypač tokiu atveju, jeigu turite elektroninę parduotuvę.
 • Žinoma, kyla Google paieškos reitingas, tad vėl laimi tie, kurie turi internetinius puslapius arba prekybos platformas.
 • Didinamas ir klientų bei visos visuomenės lojalumas.

Tiesa, būtina ir komunikacija, kadangi marketingas ir komunikacija yra du neatskiriami sėkmingos verslo plėtotės aspektai.

Populiariausi socialinės medijos kanalai

Žinoma, ne visi kanalai yra vienodai geri. Į kai kuriuos paprasčiausiai neverta investuoti, kadangi informacija tam tikrame kanale gali nerasti Jums aktualios tikslinės auditorijos. Dar kartą pakartosime, kad tinkamos strategijos kūrimas, galimybių įvertinimas ir tikėtino galutinio taško laukimas – geriausias garantas, kad gausite tokį rezultatą, kokio tikitės. Populiariausi socialinės medijos kanalai:

 • Paskyros socialiniuose tinkluose: Facebook, Twitter, Instagram ir kituose.
 • Internete kuriami dienoraščiai: blogas.lt, printerest.com.
 • Video medžiagos talpinimo, video blogų sistemos: YouTube
 • Įvairūs forumai: uzdarbis.lt.
 • Skelbimų puslapiai: skelbiu.lt.
 • Komentarų rašymas naujienraščiuose: 15min.lt

Nuoseklus ir sistemingas informacijos pateikimas socialiniuose tinkluose – garantas, kad Jūsų verslas pasieks daugiau. Kol vieni bando patys žengti pirmuosius žingsnius, kiti renkasi patikimus savo srities specialistus. Bet kurio atveju, socialinių tinklų marketingas yra raktas į sėkmingą komunikaciją su vartotojais.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti