SEO

Statistika rodo, kad žmogus, ieškodamas informacijos paieškos sistemoje, analizuoja tik pirmus penkis paieškos pateiktus rezultatus. Labai retai ieškantysis peržiūri visą pirmąjį paieškos rezultatų puslapį, o dar rečiau ieško antrame, trečiame ar dar tolimesniuose puslapiuose. Tad šiandien kiekvieno naujai kuriamo ar seniai bet neoptimaliai sukurto tinklapio vystytojo užduotis yra optimizuoti jį geresniam paieškos sistemų įvertinimui ir aukštesniam reitingui gauti.

Keliame pozicijas Google paieškos sistemose, kad parduotumėte daugiau.

SEO (angl. Search Engine Optimization) – tai internetinio tinklapio optimizavimas siekiant geresnio tinklapio reitingo (angl. page rank) paieškos sistemose. Kadangi šiuo metu dažniausiai tinklapio lankytojai į tinklapį ateina iš paieškos sistemų, tinklapį būtina paruošti taip, kad jis pagal savo turiniui artimus raktažodžius atsidurtų pirmose paieškos sistemų pateiktų rezultatų pozicijose. Kiekvienas taisyklingai optimizuotas tinklapis turi aukštesnį reitingą. Taip pat kiekvienas taisyklingai optimizuotas tinklapis užklaustos paieškos rezultatuose yra rodomas aukščiau kitų rezultatų.

Didžiausių pasaulio paieškos sistemų kaip Google, Bing, Yahoo, Yandex  programinės sistemos skanuoja internetinius tinklapius ir renka įvairaus pobūdžio informaciją apie juose esantį turinį. Surinkta informacija yra kaupiama nuosavose kompanijų duomenų bazėse. Vėliau paieškų sistemų programos analizuoja šią informciją ir pagal nustatytus kriterijus ją atvaizduoja paieškos rezultatuose. Kriterijai, kuriais vadovaujasi paieškos sistemų programos, iki galo nėra viešai atskleisti tam, kad vėliau jais remiantis nebūtų piknaudžiaujama norint savo esminius tinklapio raktažodžius pakelti į kuo aukštesnes paieškos rezultatų pozicijas. Tų kriterijų, kurie yra viešai publikuojami ir programuotojų plačiai interpretuojami, įgyvendinimas vystant tinklapius ir yra vadinami paieškos sistemos optimizacija (SEO).

Keletas populiaresnių tinklapio optimizavimo būdų

Viena iš esminių taisyklių, kuria siūlo vadovautis patys paieškos sistemų kūrėjai, siekiant optimalaus tinklapio pasiruošimo paieškos sistemų teigiamam įvertinimui, yra taisyklingai parašytas tinklapio kodas arba, kitaip sakant, taisyklingai aprašyti meta-tag’ai. Paieškos sistemos pateiktuose rezultatuose atvaizduodamos tinklapio trumpą aprašymą remiasi būtent šiais tag’ais. Tik tinkamai juos aprašius pageidaujami raktažodžiai atsispindės paieškos rezultatuose.

Kita labai svarbi paieškos kompanijų rekomenduojama taisyklė yra atgalinės tinklapio nuorodos. Kuo daugiau tinklapis turės nuorodų nukreiptų į save kituose tinklapiuose, tuo jis, kaip informacinis šaltinis, taps svarbesniu paieškos sistemų akyse. Taip pat svarbu, kad nuoroda kitame tinklapyje būtų patalpinta Jūsų tinkalpiui gimingame turinyje. Be kita ko, būtų gerai, kad tinkalpis, turintis nuorodą į Jūsų tinklapį, pats būtų gerai vertinamas paieškos sistemų.

Tinklapio turinys turi būti dažnai atnaujinamas. Kuo dažniau bus atnaujinamas turinys, tuo dažniau paieškos sistemų robotai lankys tinklapį rinkdami naują informaciją. Kuo dažniau Jūsų puslapis bus skanuojamas paieškų sistemų programinės įrangos, tuo dažniau atsinaujins paieškų sistemų rezltatai.

Vidinis nuorodų žemėlapis. Pravartu, kai tinklapis turi automatiškai pasipildantį tinklapio vidinių nuorodų žemėlapį. Šiuo žemėlapiu, ieškodami tinklapyje reikiamos nuorodos, galės pasinauduoti ne tik paieškos sistemos, bet ir tinklapio lankytojai.

Kiekvienas tinklapis yra unikalus ir norint turėti unikalų jo veidą internete reikalingas savitas optimizavimo kelias. Šiame straipsnyje įvardintos tik kelios iš daugybės galimų rekomendacijų. Šiandien paieškos sistemų ne viena ir konkurencija tarp jų vis didėja. Kiekviena turi savitas SEO rekomendacijas kaip geriausiai optimizuoti tinklapį, tačiau dažniausiai geriausias būdas yra racionalus būdas, kurį pripažįsta ne tik paieškos sistemos, bet kuris teigiamai veikia ir naujus dar neatradusius Jūsų unikalaus tinklapio turinio lankytojus. Kurkime tinklapius draugiškus ne tik paieškos sistemoms, bet ir žmonėms.

Mes galime Jums padėti pasiekti puikių rezultatų pozicionuojant Jūsų tinkalapį paieškos sistemoms.

Kodėl verta rinktis mus?

Gerų praktikų taikymas

Koncentracija į rezultatą

Kompetetinga komanda

Techninis aptarnavimas

Darbų garantija

Paprastas procesas

Domina nemokama konsultacija?


gintare2

Gintarė Žilaitytė

Elektroninės komercijos konsultantė

+370 615 71850
[email protected]
Studentų g. 67-411, Kaunas

solution_specialist
solution_specialist_m2
Kirotech-Google-Partner-AdWords-Analytics