LinkedIn rinkodara: kaip išnaudoti šio socialinio tinklo galimybes?

Linkedln  – didžiausias verslo socialinis tinklas pasaulyje, kuris vienija šimtus milijonų vartotojų iš viso pasaulio. Čia galite rasti ne tik asmenines paskyras, tačiau ir verslo profilius, kurių tikslas skleisti žinią apie jų atliekamus darbus ir galbūt taip papildomai rasti naujų klientų. Dėl šios priežasties LinkedIn rinkodara tampa vis svarbesniu aspektu.

Tiesa, Linkedln  Lietuvoje vis dar nelaikomas tuo socialiniu tinklu, kuris galėtų plėsti Jūsų verslo žinomumą. Dažnai į pagalbą pasitelkiamas Facebook, kurio koncepcija yra visiškai kita. Tinkamai neišnaudojus Linkedln  galimybių galite sukurti sieną savo verslo žinomumui. Jūsų dėmesiui nurodysime svarbiausius aspektus, kurie padės  tinkamai paruošti profilį naudojimui.

Nesutvarkote profilio – kuriate apie save blogą įvaizdį

Tinkamai nesutvarkytas Jūsų verslo arba Jūsų asmeninis profilis nereiškia, kad niekas Jumis nesidomi. Deja, atradę, tikrai nusivils tuo vaizdu, kurį pamatys, tad siūlome skirti šiek tiek laiko informacijos užpildymui, nuotraukos įdėjimui ir bent kartais paskelbti kokią nors informaciją, kad parodytumėte, kad ši paskyra yra aktyvi.  Tiesa, net jeigu aktyviai ir nedalyvausite šiame socialiniame tinkle ir LinkedIn rinkodara nebus Jūsų svarbiausiu tikslu – paskyra bent jau vizualiai atrodys tvarkingai.

Norėdami, kad Jūsų asmeninis Linkedln profilis atrodytų užpildytas ir tvarkingas, būtinai:

  • Įkelkite nuotrauką.
  • Nurodykite šalį, kurioje galite dirbti ir kurioje veikia Jūsų verslas.
  • Taip pat nurodykite išsilavinimą.
  • Žinoma, esamas ir buvusias pareigas.
  • Nurodykite svarbiausius savo įgūdžius.
  • Pasistenkite surasti bent kelis pažįstamus tinkle, kurie paskui taps tramplinu į tolimesnes pažintis.

Tinkamas informacijos valdymas

Linkedln  tinkle yra sukurtos grupės, kuriose žmonės diskutuoja apie tam tikras aktualijas. Jeigu norite būti matomas ir parodyti save kaip gerą tam tikros sferos specialistą – tokiu atveju turite įsitraukti į diskusijas. Tuo pačiu ir pats dalintis naudinga informacija, kuri gali būti aktuali kitiems. Visgi, jeigu nesate aktyvus komentatorius – bent jau skaitykite kitų pateikiamas žinias, galbūt rasite kažką naudingo, ką galėsite panaudoti savo profesinėje karjeroje.

Paprastesnis bendraminčių rato plėtimas

Kad ir kokiam socialiniam tinklui priklausote, kad ir kokia informacija Jums yra aktuali – bet kuriuo atveju ryšių plėtimas yra pirmas ir vienas svarbiausių žingsnių, kurį reikia padaryti. Taigi, kvieskite draugauti pažįstamus ir tuos, kurių kompetencija Jums galbūt bus aktuali.

Automatiniai pakvietimai, kuriuos siūlo sistema, – vienas geriausių pasirinkimų. Juolab, pakviesdami žmones būtinai nurodykite – kodėl norite su jais susipažinti. Jeigu jame bus šabloniškas tekstas, tikėtina, kad Jūsų pakvietimas bus ignoruojamas. Taigi, siūlome pristatyti ir pareikšti savo interesus kito žmogaus atžvilgiu. Galbūt ir Jūs jam būsite naudingas?

Linkedln  – neįdomus?

Nors Lietuvoje šis socialinis tinklas nėra karalius, tačiau būtent verslo pasaulis sukasi jame, o LinkedIn rinkodara tampa vienu iš svarbiausių marketingo įrankiu. Jeigu ir Jūs norite būti verslo pasaulio dalimi – tokiu atveju siūlome reguliariai lankytis šiame tinkle, skaityti ir domėtis. Bent 15 minučių per dieną gali Jums suteikti labai daug naudos, kurią vėliau galėsite panaudoti savo verslo populiarinimui arba paprasčiausiai geresnio darbo paieškoms. Kam skaityti šimtus forumų, kai viską, ko Jums reikia, galima rasti vienoje vietoje?

Kuo Linkedln  naudingas Jūsų verslui?

Optimizavimo paieškos sistemoms didinimas

Profilyje galite net keliose vietose įrašyti savo internetinės svetainės adresą, tad tai gali padidinti lankomumą ir tuo pačiu pagerinti Jūsų puslapio pozicijas paieškos sistemoje.

Dalinimasis tekstais

Jeigu rašote tinklaraštį – tokiu atveju galima perkelti tekstus ir į Linkedln . Tuomet žmonės pamatę Jūsų įrašus gali toliau sekti informacija Jūsų blog’e. Pavyks sėkmingai užsiauginti savo auditoriją!

LinkedIn rinkodara ir reklama

Ne visi žino ir dar mažiau žmonių panaudoja reklamines kampanijas Linkedln socialiniame tinkle. Parašius įrašą galite užsakyti reklamą, kuris padės įrašui pasiekti konkrečią tikslinę auditoriją, o tai garantuoja ir kur kas didesnį efektyvumą.

Grupių galimybės

Kaip jau minėjome, labai naudinga tikslingai išnaudoti grupes. Skaitykite, ką sako kiti, reikškite savo nuomonę ir, galiausiai, ieškokite klientų, kolegų bei kitų žmonių, kurie Jums gali būti naudingi ir kitiems Jūs galite būti naudingas.

Rekomendacijos

Linkedln galima gauti rekomendacijas, kurios gali padėti gerinti Jūsų verslo reputaciją. Ne visi linkę jomis dalintis. Paprasčiausiai apie tai nepagalvoja. Taigi, nebijokite paprašyti rekomendacijos, kadangi žmonės linkę klausyti išsamios ir objektyvios kitų nuomonės.

Linkedln rinkodara – puikus būdas tapti labiau matomu ir tuo pačiu ieškomu. Šio socialinio tinklo galimybėmis gali pasinaudoti tiek individualūs asmenys, tiek verslas, todėl užsiimti LinkedIn rinkodara yra tiesiog būtina. Svarbiausia kiekvieną dieną skirti bent po 15  minučių naršymo, kad Jūsų, kaip specialisto, paslaugos taptų profesionalesnės.

Leave a Comment