Tinklaraštis

Interneto svetainių kūrimas: prisitaikantis dizainas (responsive web design)

Gegužės 10

Vartotojui patrauklių internetinių svetainių kūrimas apima labai daug skirtingų niuansų, vienas iš jų – prisitaikantis dizainas. Suprantama, kad kokybei pasiekti reikia kuo daugiau internetinės svetainės detalių suderinti, kadangi tik tokiu atveju rezultatas bus geriausias ir kartą Jūsų interneto svetainėje apsilankę vartotojai mielai čia sugrįš dar kartą. Šįkart mes – apie patogumą naršyti ne tik kompiuteriu, tačiau ir kitais prietaisas.

Kas yra prisitaikantis dizainas?

Ar teko pastebėti, kad per mobilųjį telefoną arba planšetinį kompiuterį esant tam tikruose puslapiuose tenka susidurti su iškreiptu vaizdu? Tai reiškia, kad puslapyje nėra įdiegtas responsive web design arba lietuviškai – prisitaikantis dizainas. Jo funkcija – prisitaikyti prie įrenginių nepriklausomai nuo to – kokiais bus naršoma. Šiais laikai, kai daugelis informacijos ieško per telefoną net dažniau nei kompiuteriu – responsive dizainas yra būtinas. Dar geriau – mobili versija, tačiau kai finansai riboti, tokiu atveju prisitaikantis dizainas tampa puikia alternatyva.

Neprisitaikantis dizainas – laiko švaistymas ir erzinantis skaitymas

Prisitaikantis dizainas kuriamas įtraukiant skirtingus dizaino elementus, kurie reaguoja į skirtingo dydžio prietaisus ir priklausomai nuo vaizdo lango kinta ir matomos detalės. Jeigu dizainas neturi šios galimybės, tokiu atveju atsidarius puslapį per mobilųjį telefoną, norint pamatyti visą informacija – dažnai tenka paslinkti vaizdą į šoną. Tai ne tik reikalauja laiko, tačiau ir labai vargina, kadangi ilgesnių tekstų skaitymas tampa erzinantis. Tokiu atveju įdiegus prisitaikantį dizainą su tokiomis problemomis paprasčiausiai neteks susidurti. Taigi, galima sakyti, kad tokio tipo dizainas yra kiekvieno inovatyvaus verslo pasirinkimas.

Responsive dizainas gali padėti išspręsti naršymo problemas bei ilgiau išlaikyti internetinėje svetainėje apsilankiusius vartotojus, tačiau vis dar galima rasti nemažai internetinių svetainių, kurių dizainas neprisitaiko naudojant skirtingus įrenginius.

Prisitaikančio dizaino nauda

  • Prisitaikantis dizainas mobiliuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, kurie yra valdomi vos vieno piršto paspaudimu – tampa galimybe, tiksliau – būtinybe, kadangi tai padeda vartotojams sutaupyti daug laiko ir greitai rasti tą informaciją, kurios jie ieško.
  • Didelis privalumas, kad šio tipo dizainas padeda sutaupyti daug laiko ir užkraunamas puslapis padeda kur kas efektyviau perteikti informaciją. Paprasčiausiai dizainas sukurtas taip, kad puslapiui neteks bandyti savarankiškai mažinti tam tikrų objektų.
  • Kaip jau minėjome, mobiliosios programėlės kainos yra kur kas didesnės, tad nepalyginamai pigesnė alternatyva yra responsive dizainas, kuris savo funkcionalumu puikiai atitiks šiuolaikinio žmogaus poreikius.

Ar Jūsų internetinės svetainės dizainas prisitaikantis?

Nežinote ar Jūsų internetinis puslapis yra prisitaikantis ar ne? Tai patikrinti yra labai paprasta. Įsijungę internetinę svetainę  paspauskite klaviatūroje  „F12” arba „CTRL+f12”, įsitikinkite, kad atsidariusio lango nustatymai tokie kaip pavaizduota žemiau ir sebėkite kaip Jūsų internetis puslapis prisitaiko prie skirtingų įrenginių.

Jeigu norite, kad Jūsų internetinis puslapis būtų palankus naršytojams, kad informacija būtų užkraunama greitai, o dizainas estetine prasme atrodytų gražiai – tokiu atveju responsive web dizainas turi būti Jūsų verslo pasirinkimas.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti