Tinklaraštis

Individualus interneto svetainės dizainas ar šablonas: kas geriau?

Gruodžio 11

Internetinių parduotuvių kūrimas šiuo metu yra viena dažniausiai pasirenkamų paslaugų. Kodėl? Žmonės supranta, kad virtualus verslas reikalauja mažesnių išlaidų, jo priežiūra paprastesnė, įteisinti paslaugas lengviau, pradėti veiklą gali beveik kiekvienas. Interneto svetainės pasižymi natūraliai išaugusia paklausa, nes kiekvienas fizinėje formoje veikiantis verslas ieško efektyvios reklamos bei patogiausio informacijos apie savo verslą pateikimo būdo. Tuo ir tampa interneto svetainės.

Sėkminga interneto svetainė neatsiejama nuo daugelio smulkmenų. Būtent jas suderinus pavyksta gauti puikų rezultatą. Vienas iš komponentų – dizainas. Kol vieni renkasi niekuo neišsiskiriantį šabloną, kiti – unikalų, puikiai verslą reprezentuojantį puslapio dizainą.

Šabloninis interneto svetainės dizainas

Pliusai

 • Tiksliai žinosite, ką gaunate. Kartais konsultacijos su grafikos dizaineriais tampa komplikuotos, kadangi sunku rasti kompromisą, suvokti, ko vieni nori iš kitų. Pirkdami šabloną tiksliai gausite tai už ką mokate.
 • Žinoma, bene pats didžiausias perkamo šablono pliusas yra mažesnė kaina. Naudojantis grafikos dizainerio paslaugomis sumokėsite daugiau. Tiesa, reikia įvertinti, kokią naudą Jums gali atnešti individualus dizainas.
 • Galiausiai vertinamas ir greitis, kadangi netenka investuoti laiko deryboms su grafikos dizaineriu.

Minusai

 • Pats didžiausias minusas yra individualumo praradimas. Kiekvienas verslas turi turėti savo filosofiją, savo idėjas ir tinkamai jas perteikti interneto svetainėje, kuri dažnai vadinama verslo veidu. Įsigijus šabloną tapsite dar vienu tos pačios išvaizdos svetainės turėtoju. Ji nebus labai asmeniška, individuali. Juolab, didelė tikimybė, kad įsigysite šabloną, kurį turi kiti Lietuvoje funkcionuojantys verslai bei interneto svetainės.
 • Didelis minusas, kad pasirinkę šabloną turėsite naudotis jo funkcijomis, tomis, kokios yra. Interneto svetainės yra kaip drabužių spintos – kiekvienas turi savo suvokimą, kas yra patogu ir kaip reikia viską klasifikuoti, kad prireikus būtų paprasta rasti. Juolab, jeigu gerai pažįstate savo klientus, žinote, ar jiems labiausiai patinka paprastas dizainas, ar svarbiau, kad informacijos būtų kuo daugiau. Šabloninio dizaino koregavimas reikalauja žinių, juolab, dažnai net perprogramavimo.
 • SEO yra būtinas kiekvienai internetinei svetainei, kadangi tai pats paprasčiausias būdas tapti labiau matomu. Tiesa, perkant šabloną internetinis puslapis nebūna draugiškas Google bot‘ams, tad tenka papildomai investuoti į SEO specialisto paslaugas, kuris atliktų bent jau minimalius SEO pagrindus.

Individualus interneto svetainės dizainas

Pliusai

 • Marketingo subtilybės suprantamos ne visiems, tačiau akivaizdu, kad kiekvienas verslas turi tinkamai save pateikti virtualioje erdvėje. Vienas iš patikimiausių būdų ir yra dizainas. Profesionalai sukuria tokį, kuris būtų patrauklus akiai, reprezentatyvus, patogiai valdomas, galiausiai, kuris perteikia tai, ką nori pasakyti Jūsų verslas.
 • Vienas svarbiausių SEO faktorių yra internetinio puslapio krovimo greitis. Interneto svetainės dizainas gali būti daugiau arba mažiau apkrautas, o nuo to varijuoja ir jos patrauklumas. Galvojant apie interneto svetainės struktūrą, reikia nepamiršti tinkamai išskirti antraštes, kuriose atsispindi tam tikri raktiniai žodžiai, taip pat žiūrėti, kad puslapio navigacinė sistema būtų lengvai valdoma ir panašiai. Visa tai gali užtikrinti interneto svetainių kūrėjai.
 • Internetinio puslapio dizaino individualumas yra neatsiejamas ir nuo tų drąsių sprendimų, kurie suteiks Jūsų puslapiui išskirtinumo. Įdiegti nestandartines idėjas individualiuose dizainuose kur kas paprasčiau nei šablonuose.

Minusai

 • Sukamės ratu. Individualus dizainas yra brangesnis pasirinkimas. Tačiau dažnai jis padeda pritraukti daugiau klientų, tad investicija atsiperka. Juolab, investicija yra tik viena, o nauda – ilgalaikė. Viskas priklauso nuo Jūsų galimybių.
 • Šiuo atveju reikia įvertinti tai, kad individualaus dizaino kūrimas reikalauja daugiau laiko. Dažnai grafikos dizaineris aktyviai tariasi su klientu, kad pavyktų sukurti tokį rezultatą, kuris būtų ne tik patrauklus akiai, tačiau ir puikiai perteiktų interneto svetainės idėją.
 • Galiausiai – niekada negalite tiksliai žinoti, koks rezultatas bus. Dažnai su grafikos dizainu nedirbantys žmonės nesupranta, kad ne visos idėjos gali būti įgyvendinamos, galiausiai, ne visos yra praktiškos. Taigi, gali tekti savo idėją šiek tiek pakoreguoti pagal galimybes.

Taigi, ką pasirinkti? Norintys sutaupyti laiko ir pinigų dažnai renkasi šablonus. Tačiau pagalvokite apie tai, kad interneto svetainė yra ilgalaikė investicija ir kur kas labiau atsiperka intensyvesnis darbas puslapio kūrimo pradžioje. O vėliau telieka skinti vaisius!

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti