Tinklaraštis

Facebook reklama: 10 dalykų, kurių negalima reklamuoti

Rugsėjo 18

Facebook – vienas populiariausių socialinių tinklų, kuris vienija labai skirtingo amžiaus, skirtingos socialinės padėties, religijos bei pomėgių žmones. Galbūt tuo ir žavi ši platforma. Ji skirta visiems ir kiekvienas verslininkas jame gali surasti savo klientus.

Facebook reklama padeda pasiekti tikslinius klientus, tad verslo paskyros valdymas – būtinas. Lygiai taip pat kaip socialinėse erdvėse skelbiame informaciją apie savo kasdienybę, taip pat būtina informuoti visuomenę apie Jūsų verslo veiklą. Socialinės paskyros – patogiausias būdas. Tiesa, jos valdymas, priežiūra ir kuriamo turinio subtilybės reikalauja žinių. Toli gražu ne viską rekomenduojama skelbti Facebook‘e ir toli gražu ne viskas bus palankiai priimama klientų. Jūsų žiniai – 10 dalykų, kurių negalima reklamuoti Facebook‘e.

# 1 – papildai

Šiais laikais Facebook‘e galima rasti labai daug informacijos apie sveiką gyvenimo būdą bei greitą svorio metimą. Visgi, nors tekstinė informacija yra, tačiau reklamuoti papildus draudžiama. Kodėl? Skirtingose valstybėse egzistuoja skirtingi įstatymai dėl maisto papildų. Jei vienur jie parduodami liberaliau, kitur – griežčiau. Norėdamas apsidrausti nuo nesusipratimų Facebook tinklas apskritai draudžia reklamuoti papildus.

# 2 – N-18 gaminiai

Nors sunku nubrėžti liniją, kurie produktai skirti suaugusiems, o kurie – jaunesnio amžiaus asmenims, tačiau Facebook politika atsakingai vertina N-18 prekių reklamavimą. Štai – kontraceptinės priemonės yra galimos, tačiau nuogumą, sekso žaisliukus ir panašias prekes vaizduojančios reklamos – draudžiamos.

# 3 – trečiųjų šalių prekės

Negalima reklamuoti prekių bei paslaugų, kurios pažeidžia trečiąsias šalis, pavyzdžiui, prekes, kurios saugomos autorinių teisių. Tiek video, tiek audio medžiagos. Žinoma, jeigu turite leidimą – reklamuoti galima, tačiau toks reklamos draudimas padeda išvengti autorinių teisių nepaisymo.

# 4 – stebėjimo įranga

Gal kiek nustebinsime, tačiau Facebook’e griežtai neleidžiama reklamuoti stebėjimui skirtos įrangos: kameros (ypač skirtos šnipinėjimui), mobiliųjų telefonų sekimo įrangos ir panašiai. Žinoma, tai nereiškia, kad šias prekes parduodantys verslininkai negali turėti Facebook paskyros. Tikrai gali, tačiau, deja, reklamos užsakyti nepavyks, tad teks ieškoti kitų palankių savireklamos būdų.

# 5 – originalo padirbiniai

Bet kokia reklama internete draudžia reklamuoti padirbtus gaminius. Tiesa, ne tik reklamuoti, tačiau ir juos pardavinėti. Saugokite autorines teises ir neleiskite uždirbti tiems, kurie savavališkai kopijuoja idėjas. Jeigu pamatėte, kad padirbiniai yra reklamuojami – visada galite pranešti apie neteisėtą reklamą.

# 6 – sveikatos priemonės prieš ir po

Grožio verslas klesti, tad nieko keisto, kad internete yra apstu reklamų, kuriose rodomos stebuklingos priemonės nuo raukšlių, antsvorio bei celiulito. Tiesa, Facebook reklama draudžia reklamuoti neįtikimus pokyčius, kurie galėtų paveikti žmogaus savimonę. Jeigu reklamuojate svorio pokyčius prieš ir po – tokiu atveju privalote patvirtinti, kad Jums yra 18 metų.

# 7 – jautrios temos

Facebook platforma taip pat draudžia reklamuoti bet kokius produktus ir paslaugas, kurie pateikti labai „jautriai”. Kuriant reklamą reikia nepamiršti, kad ji gali įžeisti tam tikros socialinės grupės arba religijos atstovus, tad jeigu Jūsų neužblokuos Facebook, tai gali padaryti žmonės, kurie informuos apie Jūsų reklamą.

# 8 – ginklai

Jeigu Jūsų reklamoje yra šautuvai, šaudmenys bei kiti panašūs ginklai – tokiu atveju Facebook reklama bus uždrausta. Vėlgi, skirtingose šalyse egzistuoja skirtingi įstatymai ir kur kas paprasčiau suvaldyti srautus – drausti tokią reklamą. Žinoma, puslapį turėti galite, tačiau reklamuoti – draudžiama.

# 9 – tabako gaminiai

Kadangi visame pasaulyje aktyviai kovojama su rūkymu, natūralu, kad negalima ir Facebook reklama. Tiesa, čia negalima reklamuoti taip pat ir el. cigarečių, bei kitų tabako gaminių, ne tik cigarečių. Negalima reklamuoti ir kitų produktų, kuriuose matyti tabako gaminiai.

# 10 – narkotinės medžiagos

Dar vienas produktas, kurio negalima reklamuoti – narkotinės medžiagos. Tiesa, jų taip pat negalima ir pardavinėti, nors skirtingose valstybėse narkotinių medžiagų apibrėžimas kiek skiriasi. Net jeigu ir reklamuojama iš Olandijos, kur marihuana yra legali, visgi, Facebook reklama yra draudžiama.

Net jeigu ir pavyko „prasmukti” pro Facebook filtrą, tai nereiškia, kad po dienos arba daugiau Jūsų reklama nebus panaikinta. Kur kas geriau iškart paisyti taisyklių nei mokėti už reklamą, kuri greitai gali būti išimta.

Susisiekite

Aptarsime kaip mūsų komanda gali jums padėti

Susisiekti